Od początku funkcjonowania programu „Mieszkanie dla Młodych” Bank Gospodarstwa Krajowego zatwierdził 14 222 wnioski o dopłaty. Najwięcej z nich instytucje bankowe zaakceptowały w województwie mazowieckim (2,5 tys. wniosków). Na drugim miejscu pod względem liczby beneficjentów programu znajduje się Pomorze – 2,4 tys. wniosków, a na trzecim województwo wielkopolskie – 2,23 tys. przyjętych aplikacji.

 Do tej pory banki zawarły 12 423 umowy kredytowe w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Wartość wszystkich kredytów z dopłatą do wkładu własnego oszacowano na 2,268 mld zł.

Średni metraż mieszkań kwalifikujących się do programu wynosi 53,27 mkw. Przeciętna powierzchnia domu jednorodzinnego spełniającego kryteria wyszczególnione w ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi to aktualnie 83,71 mkw.

Najmniejszą liczbą wniosków kredytowych w ramach programu nadal wyróżniają się województwa opolskie (139 wniosków) i świętokrzyskie (151 wniosków).

Bank Gospodarstwa Krajowego 19 grudnia br. zamknie procedurę przyjmowania tegorocznych wniosków o zakwalifikowanie do programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Osoby zainteresowane uzyskaniem rządowych dopłat do wkładu własnego mają do wykorzystania jeszcze ok. 2/3 środków zarezerwowanych na 2014 r. Kredytobiorcom nie zostało już wiele czasu na złożenie wniosku, dlatego jest już pewne, że budżet programu ustalony na 2014 r. nie zostanie wykorzystany w pełni. Eksperci przekonują, że przekazanie beneficjentom niewiele ponad 1/3 tegorocznych środków świadczy o słabnącej popularności programu.

Od początku stycznia do końca listopada br. kredytobiorcy złożyli 14 222 wnioski. Łączna wartość dofinansowania rozpatrzonego w tym okresie przez Bank Gospodarstwa Krajowego za pośrednictwem instytucji bankowych włączonych do programu wyniosła ok. 325 mln zł.

Źródło: Administrator24.info

Spread the word. Share this post!